Rubljov osvojio titulu na mastersu u Madridu - BetaRS

Rubljov osvojio titulu na mastersu u Madridu

Tenis | Izvor: Beta | 05.05.2024 | access_time 22:05
Ruski teniser Andrej Rubljov osvojio je večeras titulu na mastersu u Madridu, pošto je u finalu pobedio 35. igrača sveta Kanađanina Feliksa Ožea-Alijasima posle tri seta, 4:6, 7:5, 7:5.

Osmi teniser sveta pobedio je posle dva sata i 47 minuta i osvojio drugu masters titulu. Prvi put turnir iz serije 1000 osvojio je prošle godine u Monte Karlu.

Ože-Alijasim je dobro počeo, oduzeo je servis Rubljovu u prvom i petom gemu prvog seta i poveo 4:1. Ruski teniser je vratio brejk u šestom gemu, ali je Ože-Alijasim sačuvao prednost i poveo u meču.

Teniseri su u drugom setu osvajali gemove na svoje servise sve do poslednjeg 12. kada je Rubljov napravio brejk i izjednačio.

Takođe isto se dogodilo i u nastavku, Rubljov je brejkom u 12. gemu osvojio treći set i osvojio 16. titulu u karijeri, a drugu ove godine.

Ože-Alijasim je igrao za šestu ATP titulu. On će se od ponedeljka popeti na 20. mesto na svetskoj rang-listi.