Fudbalski klub Sankt Pauli se vratio u Bundesligu - BetaRS

Fudbalski klub Sankt Pauli se vratio u Bundesligu

Fudbal | Izvor: Beta-AP | 12.05.2024 | access_time 16:15
Fudbaleri Sankt Paulija vratili su se danas u Bundesligu, pošto su na svom terenu pobedili Osnabrik 3:1, u utakmici 33. kola druge lige.

Dvostruki strelac bio je Oladipo Afolajan u sedmom i 58. minutu, a gol za domaće postigao je i Marsel Harter u 68. minutu. Jedini gol za Osnabrik postigao je Lars Kel u prvom minutu nadoknade vremena iz jedanaesterca.

Sankt Pauli je prvi na tabeli sa 66 bodova i kolo pre kraja ima šest bodova više od trećeplasirane Fortune iz Diseldorfa. Plasman u Bundesligu obezbediće dve prvoplasirane ekipe. Holštajn Kil je drugi sa 65 bodova i on je u subotu obezbedio plasman u Bundesligu.

Trećeplasirana ekipa iz druge lige igraće u baražu za plasman u elitu protiv ekipe koja zauzima 16. mesto u Bundesligi, trenutno je to Union Berlin.

Utakmice baraža igraju se 23. i 27. maja.

Sankt Pauli je klub iz Hamburga, a ispao je iz Bundeslige 2011. godine. Njegov današnji protivnik Osnabrik ispao je u treću ligu.