Zvezda povela 1:0 protiv Partizana u finalu ABA lige - BetaRS

Zvezda povela 1:0 protiv Partizana u finalu ABA lige

Tenis | Izvor: Beta | 13.05.2024 | access_time 23:15
Košarkaši Crvene zvezde pobedili su večeras kao domaćini ekipu Partizana sa 85:82 (17:20, 22:19, 25:22, 21:21) i tako poveli sa 1:0 u finalu plej-ofa ABA lige.

Crveno-bele je do pobede u punoj hali "Aleksandar Nikolić" vodio Jago Dos Santos sa 18 poena, po 14 su ubacili Luka Mitrović i Miloš Teodosić, dok je Dejan Davidovac postigao 12 poena.

U redovima Partizana najbolji je bio Džejms Naneli sa 27 poena, Kevin Panter je dodao 13, a Aleksa Avramović deset poena.

Partizan je bolje počeo meč, imao je i plus pet (9:4), ali su crveno-beli zaigrali bolje uslaskom Teodosića u igru i uspeli su da prvo njegovom trojkom izjednače (11:11), a potom da i trojkom Davidovca povedu (15:13). Ipak, trojkom Nanelija i poenima Pantera, Partizan je na prvi odmor otišao sa tri poena prednosti - 20:17.

Izabranici Željka Obradovića su polovinom druge deonice stigli do najveće prednosti od devet poena (35:26) i čuvali su prednost sve do ulaska u poslednja tri minuta tog dela igre kada je Zvezda serijom 9:0 izjednačila (35:35).

Ekipe su na poluvreme otišle izjednačene (39:39), da bi domaća ekipa na četiri minuta pre kraja treće četvrtine stigla do tada najveće prednosti od sedam poena (55:48).

Trojkom Teodosića, Zvezda je na minut ipo pre kraja tog dela igra došla i do devet poena prednosti (64:55), ali je Partizan odmah odgovorio trojkama Pantera i Smita i prišao na tri poena zaostatka (64:61) što je bio i rezultat na kraju treće deonice.

Neizvesno je bilo i u poslednoj četvrtini, ekipe su se smenjivale u vođstvu, pa je sve rešeno u samom finišu meča, odnosno u penal završnici.

Zvezda je pred poslednji minut meča imala plus tri (81:78), potom je Panter pogodio oba slobodna bacanja, a posle velike drame, "mrtve lopte" i slobodnih bacanja Davidovca domaći tim je ponovo bio na plus tri (83:80) na 11,6 sekundi pre kraja.

Naneli je na drugoj strani pogodio oba slobodna bacnja na 7,4 sekundi pre kraja, a potom je Davidovac na 4,2 sekunde pre kraja sa linije za slobodna bacanja praktično stavio tačku na ovaj meč. Partizan je imao poslednji napad, ali Avamović nije uspeo da postigne trojku sa polovine terena.

Druga utakmica finalne serije ABA lige igra se u sredu od 19.30, a domaćin je ponovo Crvena zvezda.