Košarkaši Dalasa poveli protiv Minesote u finalu plej-ofa Zapada u NBA ligi - BetaRS

Košarkaši Dalasa poveli protiv Minesote u finalu plej-ofa Zapada u NBA ligi

Kosarka | Izvor: Beta | 23.05.2024 | access_time 07:35
Košarkaši Dalasa poveli su protiv Minesote u finalu plej-ofa Zapadne konferencije u NBA ligi, pošto su noćas u prvoj utakmici na gostujućem terenu pobedili 108:105.

Dalas je predvodio Luka Dončić sa 33 poena, od kojih je 15 postigao u četvrtoj četvrtini, a imao je još osam poena, šest skokova i tri ukradene lopte. On je početkom četvrte četvrtine za 63 sekunde postigao sedam uzastopnih poena u sklopu serije 13:0, posle koje je Dalas poveo 97:89.

Minesota se vratila i povela 102:98, tri minuta i 37 sekundi pre kraja, a zatim je Dalas napravio seriju 8:0 posle koje je ostvario prvu pobedu na početku plej-of serija pod trenerom Džejsonom Kidom.

Kajri Irving pobedi je doprineo sa 30 poena, od kojih je 24 postigao u prvom poluvremenu, a imao je i pet skokova i četiri asistencije. Pi Džej Vašington dodao je 13 poena i sedam skokova, a Danijel Gaford sa 10 poena i devet skokova.

U ekipi Minesote Džejden Mekdenijels postigao je 24 poena, a Entoni Edvards 19 poena uz 11 skokova i osam asistencija. Karl Entoni Tauns dodao je 16 poena i sedam skokova uz šut iz igre 6/20, Naz Rid 15 poena, a Rudi Gober 12 poena i sedam skokova.

Druga utakmica igra se u noći između petka i subote a Minesota će ponovo biti domaćin.