Đoković bez finala turnira u Ženevi - BetaRS

Đoković bez finala turnira u Ženevi

Tenis | Izvor: Beta | 24.05.2024 | access_time 17:05
Najbolji teniser sveta Novak Đoković nije uspeo danas da se plasira u finale turnira u Ženevi, pošto je u polufinalu izgubio od Čeha Tomaša Mahača sa 4:6, 6:0, 1:6.

Meč Đokovića i Mahača, prvog i 44. tenisera sveta, trajao je dva sata i pet minuta.

Đoković je prvi stigao do brejka, poveo je sa 4:1 u prvom setu, ali je Mahač dobio narednih pet gemova i preokrenuo rezultat.

Srpski teniser je zaigrao bolje u drugom setu i taj deo igre je dobio ubedljivo, ne prepustivši protivniku nijedan gem, ali je u odlučujućem setu stao što je Mahač iskoristio i plasirao se u svoje prvo finale u karijeri.

Pred Đokovićem je sada odbrana titule na Rolan Garosu koju će početi protiv domaćeg igrača Pjera Iga Erbera.