Junajted bolji od Sitija za trofej u FA kupu - BetaRS

Junajted bolji od Sitija za trofej u FA kupu

Fudbal | Izvor: Beta | 25.05.2024 | access_time 18:10
Fudbaleri Mančester junajteda osvojili su danas titulu u FA kupu, pošto su u finalu na Vembliju pobedili Mančester siti sa 2:1.

Klub sa Old Traforda je 13. put u istoriji podigao pehar namenjen osvajaču FA kupa, dok je Siti ostao na sedam osvojenih trofeja. Rekorder u FA kupu je Arsenal sa 14 trofeja.

Junajted je poveo u 30. minutu pogotkom Alehandra Garnaća kojem nije bilo teško da pogodi praznu mrežu posle velike greške Joška Gvardiola i golmana Štefana Ortege.

Devet minuta kasnije, Junajted je duplirao prednost, a strelac je posle sjajne akcije i na kraju asistencije Bruna Fernandesa bio Kobi Mejnu.

Šampioni Premijer lige su u drugom poluvremenu ređali prilike, Erling Haland je pogodio i prečku, ali su jedino uspeli da ublaže poraz. Konačnih 2:1 postavio je u 87. minutu Žeremi Doku lepim udarcem sa ivice kaznenog prostora.