Seltik osvojio Kup Škotske golom u 90. minutu protiv Rendžersa - BetaRS

Seltik osvojio Kup Škotske golom u 90. minutu protiv Rendžersa

Fudbal | Izvor: Beta | 25.05.2024 | access_time 19:30
Fudbaleri Seltika osvojili su danas Kup Škotske, pošto su u finalu u Glazgovu pobedili gradskog rivala Rendžers 1:0.

Jedini gol na Hempdenu postigao je Adam Ajda u 90. minutu. To je rekordni 42. trofej Kupa za Sletik.

Rendžers je u 59. minutu postigao gol kada je strelac bio Abdala Sima, ali je posle upotrebe VAR tehnologije procenjeno da je napravljen prekršaj na golmanu Seltika Džou Hartu.

Seltik je tako osvojio duplu krunu, pošto je prošle sedmice treći put uzastopno osvojio šampionsku titulu.

Trener Seltika Brendan Rodžers ima odličan rekord u old-firmu, pošto je u dva mandata pretrpeo samo jedan poraz u 18 utakmica i ima 14 pobeda. Osvojio je devet trofeja sa Seltikom.

"To je utakmica u kojoj ne morate da budete savršeni, samo morate da pobedite, a mi smo to uradili na kraju. Pronašli smo energiju, volju i želju da nastavimo da se trudimo. Na sreću, postigli smo gol. Igrači, njihov mentalitet i profesionalizam su bili neverovatni", rekao je Rodžers za Bi-Bi-Si (BBC).