Danilović preko 10. teniserke sveta do trećeg kola RG - BetaRS

Danilović preko 10. teniserke sveta do trećeg kola RG

Tenis | Izvor: Beta | 30.05.2024 | access_time 18:35
Srpska teniserka Olga Danilović plasirala se u treće kolo Rolan Garosa, pošto je danas posle tri seta pobedila 10. teniserku sveta Amerikanku Danijel Kolins 6:7, 7:5, 6:4.

Danilović, 125. teniserka sveta, do pobede je stigla posle dva sata i 35 minuta.

U prvom setu obe teniserke su bile sigurne na svom servisu i pobednica se odlučivala u taj-brejku, u kom je Amerikanka napravila tri mini brejka i slavila sa 7:3.

Nakon tri brejka na obe strane u drugom setu, Danilović je u 12. gemu iskoristila treću brejk i set loptu i izjednačila na 1:1 u setovima.

Danilović je u prvom gemu trećeg seta oduzela servis Kolins, ali je Amerikanka uzvratila u trećem gemu. Do 10. gema nije bilo brejkova kada je Danilović iskoristila prvu meč loptu i stigla do pobede.

U trećem kolu, Danilović će igrati protiv Hrvatice Done Vekić.