Web Analytics
Engleska izgubila od Islanda u pripremnoj utakmici, pobeda Nemačke - BetaRS

Engleska izgubila od Islanda u pripremnoj utakmici, pobeda Nemačke

Fudbal | Izvor: Beta | 07.06.2024 | access_time 23:25
Fudbalska reprezentacija Engleske izgubila je večeras na londonskom Vembliju od Islanda 0:1, u poslednjoj pripremnoj utakmici uoči početka Evropskog prvenstva.

Jedini gol postigao je Jon Dagur Torstejnson u 16. minutu.

Evropsko prvenstvo igra se od 14. juna do 14. jula u Nemačkoj, a Engleska će igrati u Grupi C protiv Srbije, Danske i Slovenije.

Prvu utakmicu na turniru Engleska će igrati protiv Srbije 16. juna od 21 čas u Gelzenkirhenu.

Domaćin Evropskog prvenstva Nemačka pobedila je u Menhengladbahu Grčku 2:1.

Grčka je povela u 33. minutu golom Jorgosa Masurasa, a izjednačio je Kaj Haverc u 56. minutu. Pobedu Nemačkoj doneo je Paskal Gros u 89. minutu.

U ostalim utakmicama Poljska je pobedila Ukrajinu 3:1, Škotska i Finska odigrale su nerešeno 2:2, Češka je pobedila Maltu 7:1, a bez pogodaka završen je duel Rumunije i Lihtenštajna.