Boston na korak od titule u NBA ligi, poveo 3:0 protiv Dalasa - BetaRS

Boston na korak od titule u NBA ligi, poveo 3:0 protiv Dalasa

Kosarka | Izvor: Beta | 13.06.2024 | access_time 07:45
Košarkaši Bostona pobedili su prošle noći u gostima ekipu Dalasa sa 106:99 i tako poveli sa 3:0 u velikom finalu NBA lige.

Seltikse su na korak od rekordne 18. titule vodili Džejson Tejtum sa 31 i Džejlen Braun sa 30 poena, dok je Derik Vajt ubacio 16. U redovima Dalasa najefikasniji je bio Kajri Irving sa 35 poena, dok je Luka Dončić utakmicu završio sa 27 poena.

Boston je početkom poslednje četvrtine imao 21 poen prednosti (91:70) i kada je delovalo da će mirno privesti meč kraju usledila je serija Dalasa od 22:2 koji je prišao na samo poen zaostatka na tri i po minuta pre kraja (93:92).

Međutim, problem za domaći tim je bio u tome što je Dončić na četiri minuta i 12 sekundi pre kraja utakmice dobio šestu ličnu grešku i nije mogao da pomogne svom timu kako bi potpuno preokrenuo rezultat.

Tejtum i Braun, uz pomoć Vajta, ubacili su 13 poena za Boston do kraja meča i doveli svoj tim na korak od ukupne pobede.

Naredni meč finala NBA lige igra se u noći između petka i subote, ponovo u Dalasu.

Nijedan tim u istoriji NBA lige do sada nije uspeo da preokrene seriju u plej-ofu posle zaostatka od 3:0.