Boston je 18. put šampion NBA lige - BetaRS

Boston je 18. put šampion NBA lige

Kosarka | Izvor: Beta | 18.06.2024 | access_time 07:45
Košarkaši Bostona osvojili su titulu šampiona NBA lige, pošto su prošle noći na svom terenu pobedili Dalas sa 106:88, u petoj utakmici finalne serije.

Boston je tako ukupnom pobedom od 4:1 u finalnoj seriji stigao do 18. titule u istoriji, prve od 2008, čime je postao rekorder po broju osvojenih trofeja, ostavivši Los Anđeles Lejkerse na 17 titula.

Seltiksi su plej-of završili sa 16 pobeda i samo tri poraza, a celu sezonu sa skorom 80/21. Ovaj tim Bostona zauzima drugo mesto u istoriji franšize iza šampionskog tima Seltiksa iz sezone 1985/86. koji je sezonu završio sa 82 pobede i 18 poraza.

Najefikasniji u redovima šampiona na petoj utakmici bio je Džejson Tejtum koji je upisao 31 poen, 11 asistencija i osam skokova, Džejlen Braun je dodao 21, a Džru Holidej 15 poena i 11 skokova.

Luka Dončić je bio najbolji u timu Dalasa sa 28 poena i 12 skokova, dok je Kajri Irving utakmicu završio sa 15 poena.

Seltiksi su od početka meča bili u prednosti, a od rezultata 16:15 su serijom 12:3 završili prvu četvrtinu završili sa dvocifrenom prednošću. Na poluvremenu je Boston imao plus 21, potom i do kraja nije dozvolio Dalasu da se vrati u meč.

Za najkorisnijeg igrača (MVP) finalne serije proglašen je Džejlen Braun.