Fudbaleri Ukrajine pobedili Slovačku na Evropskom prvenstvu - BetaRS

Fudbaleri Ukrajine pobedili Slovačku na Evropskom prvenstvu

Fudbal | Izvor: Beta | 21.06.2024 | access_time 17:15
Fudbalska reprezentacija Ukrajine pobedila je danas u Diseldorfu Slovačku 2:1, u utakmici drugog kola Grupe F na Evropskom prvenstvu u Nemačkoj.

Slovačka je povela golom Ivana Šranca u 17. minutu, a izjednačio je Mikola Šaparenko u 54. minutu. Pobedu Ukrajini doneo je Roman Jaremčuk u 80. minutu.

Slovačka je povela u 17. minutu golom Šranca, koji je pred golom glavom poslao loptu u mrežu posle dodavanja Lukaša Haraslina. To je njegov drugi gol na turniru.

Ukrajina je posle toga zaigrala bolje, a u 34. minutu Oleksandar Tumčuk pogodio je stativu.

Do kraja poluvremena obe ekipe su imale po šansu, u ukrajinskom timu Oleksandar Zinčenko, a u slovačkom Haraslin, ali su golmani dobro intervenisali.

U 54. minutu Ukrajina je izjednačila golom Šaparenka. U akciji su učestvovali Mihajlo Mudrik, Artjom Dovbik i Zinčenko, koji je dodao do Šaparenka, a on savladao slovačkog golmana.

Mudrik je u 74. minutu pogodio stativu, a Ukrajina je pobedila golom Jaremčuka u 80. minutu, nakon što je posle duge lopte poslao loptu pored golmana Martina Dubravke.

U drugom kolu u subotu igraju Rumunija i Belgija.

Rumunija, Ukrajina i Slovačka imaju po tri boda, a Belgija je bez bodova.