Đoković sigurno do svog 10. finala na Vimbldonu - BetaRS

Đoković sigurno do svog 10. finala na Vimbldonu

Tenis | Izvor: Beta | 12.07.2024 | access_time 21:05
Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u finale Vimbldona, pošto je danas u Londonu posle tri seta pobedio Italijana Lorenca Muzetija 6:4, 7:6(2), 6:4.

Drugi teniser sveta do pobede nad 25. igračem na ATP listi je stigao posle dva sata i 51 minuta igre.

Đoković je u petom gemu prvog seta oduzeo servis protivniku, i u devetom gemu servirao za set. Imao je srpski teniser dve set lopte u tom gemu, ali je Muzeti uspeo da preokrene, napravi brejk i smanji na 4:5.

U narednom gemu, na servis Muzetija, Đoković je iskoristio drugu set loptu u tom gemu i stigao do prednosti.

U prvom gemu drugog seta Muzeti je oduzeo servis Đokoviću, ali je srpski teniser odgovorio brejkom u četom gemu i izjednačio na 3:3.

U nastavku seta nije bilo brejkova i pobednik se odlučivao u taj-brejku, u kom je Đoković od starta bio bolji i mini brejkovima u drugom, trećem i sedmom poenu stigao do dva seta prednosti.

Srpski teniser je u prvom gemu trećeg seta oduzeo servis Muzetiju, i prednost od jednog brejka zadržao do desetog gema kada je na svoj servis iskoristi četvrtu meč loptu i izborio plasman u svoje 10. vimbldonsko finale.

Đoković će u finalu, koje se igra u nedelju, igrati protiv trećeg tenisera sveta Španca Karlosa Alkarasa.

Srpski teniser će u nedelju pokušati da stigne do svoje 25. grend slem titule u karijeri, a osme na Vimbldonu.