Web Analytics
Odbojkašice Srbije izgubile od SAD na olimpijskom turniru - BetaRS

Odbojkašice Srbije izgubile od SAD na olimpijskom turniru

Olimpijada | Izvor: Beta | 31.07.2024 | access_time 19:40
Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije izgubila je danas od SAD 2:3 u setovima (17:25, 20:25, 25:20, 25:14, 15:17), u utakmici drugog kola Grupe A na Olimpijskim igrama u Parizu.

Srbiju je predvodila Tijana Bošković sa 31 poenom, Aleksandra Uzelac postigla je 14 poena, Katarina Lazović 12, a Maja Aleksić 11 poena.

U ekipi SAD najefikasnije su bile Andrea Drus sa 16 poena, Čjaka Ogbogu sa 14 i Ejveri Skiner sa 13 poena.

Aktuelne olimpijske šampionke su dobro počele meč i stekle dva seta prednosti, ali je srpski tim posle toga zaigrao bolje i predvođen Tijanom Bošković izborio peti set.

U taj-brejku igralo se poen za poen, sve dok Srbija nije povela 8:5. Amerikanke su posle toga zaigrale bolje, napravile seriju 6:1 i povele 12:9. Srbija je uspela da izjednači na 15:15, ali više od toga nije mogla, pa je selekcija SAD pobedila posle pete meč lopte.

Srpski i američki tim sada imaju po pobedu i poraz, a u trećem kolu u nedelju 4. avgusta igraće protiv Kine od 17 časova.