Fudbaleri Partizana eliminisani iz kvalifikacija za Ligu šampiona - BetaRS

Fudbaleri Partizana eliminisani iz kvalifikacija za Ligu šampiona

Fudbal | Izvor: Beta | 31.07.2024 | access_time 22:00
Fudbaleri Partizana eliminisani su večeras iz kvalifikacija za Ligu šampiona, pošto su u Beogradu u revanš utakmici drugog kola izgubili od Dinama iz Kijeva 0:3.

U prvoj utakmici prošle sedmice u Lublinu Partizan je izgubio 2:6.

Dinamo je na stadionu u Humskoj poveo u 16. minutu golom koji je postigao Andrij Jarmolenko, a prednost je udvostručio Vladislav Vanat iz jedanaesterca u 68. minutu. Konačan rezultat postavio je Oleksandar Karavajev u trećem minutu nadoknade vremena.

Utakmica je odigrana pred praznim tribinama zbog kazne Evropske fudbalske unije (Uefa) koju su crno-beli dobili zbog nesportskog ponašanja navijača.

Partizan je prvi zapretio u 11. minutu kada je loše šutirao Svetozar Marković.

Dinamo je poveo u 16. minutu posle greške igrača Partizana u odbrani, nakon što je Aldo Kalulu pogodio Leonarda Ovusua, a on je ostavio loptu do Jarmolenka, kome nije bilo teško da ubaci loptu u mrežu.

Dinamo je imao loptu i pokušavao da ugrozi gol Partizana, što mu je uspelo u 33. minutu kada je šutirao Mikola Šaparenko, ali je bio za malo neprecizan.

U 44. minutu Partizan je bio u šansi preko Mateusa Saldanje, ali je on loše zahvatio loptu glavom.

Crno-beli su počeli angažovanije drugo poluvreme i imali su više loptu, a dobru priliku imali su u 47. minutu kada je centrirao Mario Jurčević, a Saldanja glavom zahvatio loptu i pogodio stativu.

Pokušavali su domaći preko Saldanje, a u 62. minutu izveli su dobar napad, ali Jungdžun Goh pred golom nije uspeo da stigne do lopte.

Fudbaler Dinama Vanat istrčao je kontranapad i izbio pred gol, na njega je startovao Marković i napravio jedanaesterac. Vanat je iskoristio penal i udvostručio prednost ukrajinskog tima.

Dobru priliku Dinamo je imao u 85. minutu kada je Nazar Vološin sa dva metra pogodio prečku.

Četiri minuta kasnije zbog ofsajda je poništen gol koji je postigao fudbaler ukrajinske ekipe Denis Popov.

Konačan rezultat postavio je Karavajev u trećem minutu nadoknade vremena, posle asistencije Vladislava Dubinčaka.

Partizan će takmičenje nastaviti u kvalifikacijama za Ligu Evropa, dvomečom protiv Lugana, 8. i 15. avgusta.

Dinamo će u trećem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona igrati protiv Rendžersa.