Web Analytics
Vaterpolisti Srbije izgubili od Španije na Olimpijskim igrama - BetaRS

Vaterpolisti Srbije izgubili od Španije na Olimpijskim igrama

Olimpijada | Izvor: Beta | 01.08.2024 | access_time 13:35
Vaterpolo reprezentacija Srbije izgubila je danas od Španije 11:15 (3:4, 3:3, 3:3, 2:5), u utakmici trećeg kola Grupe B na Olimpijskim igrama u Parizu.

U ekipi Srbije najefikasniji je bio Dušan Mandić sa četiri gola, po dva gola postigli Miloš Ćuk, Nikola Jakšić i Nemanja Ubović, a jedan pogodak Nikola Dedović.

U španskom timu najefikasniji su bili Alvaro Granados sa četiri i Felipe Perone sa tri gola.

Španija je od početka bila u vođstvu, a srpski tim je uspeo da izjednači na 6:6 golom Ćuka iz peterca.

Selekcija Španije je na poluvreme otišla uz gol prednosti 7:6, a u nastavku je držala prednost do tri gola (10:7).

Dedović i Mandić su zatim sa dva gola približili ekipu Španiji na gol zaostatka uoči poslednje četvrtine (9:10).

Španci su prekinuli nalet Srbije golom Bernata Sarahuže, a tri gola prednosti, u napadu sa dva igrača više, doneo je Granados (12:9).

Mandić je posle toga postigao gol iz peterca, ali je srpski tim loše igrao u napadu i odbrani i nije uspevao da se ozbiljnije suprotstavi Španiji, pa je pretrpeo drugi uzastopni poraz na turniru.

Srbija sada ima pobedu i dva poraza, a Španija se sa sve tri pobede plasirala u četvrtfinale.

U trećem kolu Srbija će u subotu od 19.30 igrati protiv Francuske, dok će Španija igrati protiv Japana.