Vojvodina eliminisana od Ajaksa u kvalifikacijama za Ligu Evropa - BetaRS

Vojvodina eliminisana od Ajaksa u kvalifikacijama za Ligu Evropa

Fudbal | Izvor: Beta | 01.08.2024 | access_time 22:05
Fudbaleri Vojvodine nisu uspeli da se plasiraju u treće kolo kvalifikacija za Ligu Evropa, pošto su večeras kao domaćini u Bačkoj Topoli poraženi od Ajaksa sa 1:3 u revanš meču.

Ajaks je slavio i u prvom meču u Amsterdamu (1:0), i plasman u narednu rundu izborio ukupnim rezultatom 4:1.

Ajaks je poveo u 53. minutu golom Josipa Šutala, a nakon kornera koji je izveo Akpom.

U 59. minutu izjednačenje Vojvodini je doneo Lazar Nikolić, nakon asistencije Zadija.

Novo vođstvo Ajaksu doneo je Jorel Hato golom u 85. minutu, a konačan rezultat postavio je Bertrand Traore pogotkom u drugom minutu sudijske nadoknade vremena.

Vojvodina će takmičenje nastaviti u kvalifikacijama za plasman u Ligu konferencija. Ajaks će u trećem kolu kvalifikacija za Ligu Evropa igrati protiv Panatinaikosa.