Fudbaleri Partizana pobedili Železničar - BetaRS

Fudbaleri Partizana pobedili Železničar

Fudbal | Izvor: Beta | 04.08.2024 | access_time 22:00
Fudbaleri Partizana pobedili su večeras na svom terenu Železničar sa 2:0, u meču trećeg kola Super lige Srbije.

Strelci za Partizan bili su Svetozar Marković u 13. i Đorđe Jovanović u 39. minutu.

Železničar je od 86. minuta igrao sa igračem manje pošto je direktan crveni karton dobio Lazar Romanić.

Partizan je prvi sa devet bodova.

Partizan je poveo u 13. minutu. Natho je izveo korner sa leve strane, a Marković je bio najviši u skoku i glavom zatresao mrežu.

Veliku priliku za izjednačenje Železničar je imao u 21. minutu, kada je udarac glavom Kneževića zaustavila stativa.

Partizan je duplirao prednost u 39. minutu. Nakon centaršuta Antića dobro se snašao Jovanović i glavom sa oko pet metara pogodio gol.

Železničar je mogao do gola u 90. minutu, ali je golman Partizana Jovanović odbranio penal Grgiću.

U drugom poluvremenu Partizan je kontrolisao dešavanja na terenu, i bez većih poteškoća priveo meč kraju i upisao treću pobedu u prvenstvu.

U narednom kolu, Partizan će gostovati IMT-u.

Železničar ima jednu pobedu, jedan remi i jedan poraz, i u četvrtom kolu će na Ubu gostovati Jedinstvu.