Vaterpolisti Srbije izgubili od Mađarske na olimpijskom turniru - BetaRS

Vaterpolisti Srbije izgubili od Mađarske na olimpijskom turniru

Olimpijada | Izvor: Beta | 05.08.2024 | access_time 13:30
Vaterpolisti Srbije izgubili su danas od Mađarske 13:17 (4:2, 3:7, 2:6, 4:2), u utakmici poslednjeg petog kola Grupe B na Olimpijskim igrama u Parizu.

Srpsku ekipu predvodio je Dušan Mandić sa pet golova, Miloš Ćuk postigao je tri, a Nemanja Vico dva gola.

U mađarskom timu najefikasniji sa po četiri gola bili su Gergo Zalanki i Janoš Fekete sa po četiri gola.

Srbija je dobro počela i povela 4:2, ali je Mađarska posle toga postigla četiri uzastopna gola i povela.

Srpski tim je preko Mandića uspevao da izjednači na 6:6, a zatim i na 7:7, ali je Mađarska na poluvreme otišla sa dva razlike, nakon što je u poslednjim trenucima druge četvrtine Deneš Varga sa svoje polovine bazena postigao gol.

Mađarska je dobro igrala u nastavku i povela 12:7, a tu seriju prekinuo je Mandić. Do kraja utakmice mađarska ekipa je zadržala prednost i ostvarila treću pobedu na turniru posle koje je osvojila treće mesto u grupi.

Srbija ima dve pobede i tri poraza u Grupi B i kao četvrtoplasirana se plasirala u četvrtfinale. Protivnik će biti poznat posle današnjih utakmica.