Košarkaši Srbije u polufinalu Olimpijskih igara - BetaRS

Košarkaši Srbije u polufinalu Olimpijskih igara

Olimpijada | Izvor: Beta | 06.08.2024 | access_time 16:55
Košarkaška reprezentacija Srbije plasirala se danas u polufinale Olimpijskih igara u Parizu, pošto je u četvrtfinalu posle produžetka pobedila Australiju sa 95:90 (17:31, 25:23, 25:11, 13:8).

Srbiju je do pobede predvodio Nikola Jokić sa 21 poenom, 14 skokova i osam asistencija, a pratio ga je Bogdan Bogdanović sa 17 poena.

Kod Australije bolji od ostalih bili su Peti Mils sa 26 i Džoš Gidi sa 25 poena.

Srbija će u polufinalu igrati protiv boljeg iz duela SAD-Brazil.

Srbija je loše ušla u meč, prvenstveno u fazi odbrane, što je Australija iskoristila u potpunosti i pogođenim otvorenim šutevima prvu deonicu završila sa 14 poena prednosti (17:31).

Nastavila je Australija sa boljom igrom, i serijom 8:0, posle dva minuta igre u drugoj deonici stigla do maksimalnih plus 22 (17:39). U tom periodu, nezaustavljiv je bio Peti Mils, koji je za nepunih devet minuta u igri ubacio 18 poena.

Srbija je serijom 17:2 na tri minuta do kraja poluvremena uspela da se približi na 11 poena zaostatka (37:48), ali je Australija odgovorila sa šest vezanih poena i ponovo stigla do ubedljive prednosti.

Nakon poena Jokića sa linije slobodnih bacanja i Gudurića u poslednjim sekundama prvog poluvremena, Srbija je uspela da prepolovi maksimalnu prednost Australije i na pauzu ode sa 12 poena zaostatka (42:54).

Srbija je mnogo bolje ušla u nastavak i nakon trojki Dobrića i Bogdanovića, Srbija je posle četiri i po minuta igre u drugom delu prišla na minus jedan (59:60). Nakon novih poena Bogdanovića, Srbija je po prvi put od samog početka meča stigla do prednosti (61:60).

U završnici treće deonice Srbija je uspela da sačuva prednost, i nakon što je taj deo rešila u svoju korist sa 25:11 u poslednju četvrtinu ušla sa dva poena prednosti 67:65.

Nastavila je Srbija sa boljom igrom, i povela sa šest poena razlike, ali je Australija poenima Eksuma i Lendejla uspela da se vrati u meč. Nakon nekoliko grešaka na obe strane u poslednja četiri minuta se ušlo sa prednošću Srbije 78:75.

Na 32 sekunde do kraja pri rezultatu 81:80 Srbija je imala napad u kom je Micić devet sekundi pre kraja jednim pogođenim slobodnim bacanjem doneo dva poena prednosti Srbiji.

U poslednjem napadu, Peti Mils je 1,4 sekunde pre kraja pogodio koš i doneo Australiji produžetak.

Polovinom produžetka posle trojke Gidija Australija je povela sa 87:90, ali je Srbija vezanim poenima Petruševa i Jokića ponovo stigla do prednosti 93:30 na 25 sekundi do kraja.

Australija je izgubila loptu u poslednjem napadu, a Bogdanović je bio siguran sa slobodnih bacanja i doneo Srbiji nedostižnih plus pet 95:90.