Crvena zvezda u plejofu za Ligu šampiona sa norveškim Bode Glimtom - BetaRS

Crvena zvezda u plejofu za Ligu šampiona sa norveškim Bode Glimtom

Fudbal | Izvor: Beta | 13.08.2024 | access_time 21:10
Fudbaleri norveškog Bode Glimta savladali su večeras poljsku Jagieloniju u revanšu trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona i time obezbedili plasman u plejof gde će se sastati sa beogradskom Crvenom zvezdom.

Norvežani su pre sedam dana pobedili 1:0 na prvoj utakmici u Poljskoj, a danas su u revašu na svom terenu sa 4:1 savladali Jagieloniju.

Poljaci su poveli u 4. minutu autogolom Patrika Berga, ali je Bode Glimt prvo stigao do izjednačenja u 34. minutu preko Sondrea Feta, a potom i vođstva u 38. minutu, kada je strelac bio Isak Mata.

U drugom poluvremenu, Fet je postigao još jedan gol za Norvežane u 56. minutu, dok je konačnih 4:1 postavio Kasper Heg u 71. minutu meča.

Prvi meč plejofa za Ligu šampiona, Crvena zvezda će igrati u gostima u Norveškoj 20. ili 21. avgusta, dok je revanš zakazan za 27. ili 28. avgust na stadionu "Rajko Mitić".

Pobednik duela srpskog i norveškog tima plasiraće se u Ligu šampiona, dok će poraženi igrati u grupnoj fazi Lige Evrope.