Liverpul pobedio Ipsvič na početku sezone u Premijer ligi - BetaRS

Liverpul pobedio Ipsvič na početku sezone u Premijer ligi

Fudbal | Izvor: Beta | 17.08.2024 | access_time 16:15
Fudbaleri Liverpula pobedili su danas na gostujućem terenu Ipsvič 2:0, u prvom kolu Premijer lige.

Liverpul je poveo golom koji je Diogo Žota postigao u 60. minutu, a pobedu je pet minuta kasnije obezbedio Mohamed Salah.

Salah je sada sa devet pogodaka postao rekorder po broju golova postignutih u prvom kolu Premijer lige. Do sada je bio izjednačen sa Vejnom Runijem, Alanom Širerom i Frenkom Lampardom, koji su imali po osam golova u prvim kolima šampionata.

To je bila prva pobeda novog trenera Liverpula Arnea Slota u takmičarskim utakmicama. On je na klupi zamenio Jirgena Klopa, koji je na kraju sezone napustio klub.

Ipsvič se vratio u Premijer ligu prvi put od 2002. godine, a na punim tribinama Portmar Rouda u vip loži bila je i velika muzička zvezda Ed Širan.