Crvena zvezda u Ligi šampiona posle pobede nad norveškim Bode Glimtom - BetaRS

Crvena zvezda u Ligi šampiona posle pobede nad norveškim Bode Glimtom

Fudbal | 28.08.2024 | access_time 23:30
BETAPHOTO/Nebojsa Parausic

Crvena zvezda igraće ove sezone u Ligi šampiona pošto je večeras u revanš utakmici kvalifikacija u Beogradu pobedila norveški Bode Glimt rezultatom 2:0 (1:0).

Zvezda je u revanšu na stadionu "Rajko Mitić" nadoknadila gol zaostatka iz prve utakmice koju je Bode dobio rezultatom 2:1.

Strelci za beogradski klub bili su Brazilac Duarte iz penala u 24. minutu i Uroš Spajić u 60. minutu.

Crvena zvezda je tokom prvog poluvremena kontrolisala igru a na odmor je mogla da ode s prednošću od dva gola pošto je Piter Olajinka u 31. minutu pogodio prečku posle udarca glavom.

Posle gola Spajića, Crvena zvezda se orijentisala na kontranapade a veći posed lopte u drugom poluvremenu Bode nije uspeo da pretvori u ozbiljnije šanse za gol.

Utakmici na stadionu "Rajko Mitić" prisustvovalo je oko 45.000 gledalaca.

Ivanić posle plasmana u Ligu šampiona: Pokazali smo da smo najbolji kad je najvažnije

Fudbaler Crvene zvezde Mirko Ivanić izjavio je posle večerašnjeg plasmana u Ligu šampiona da je ekipa pokazala da je "najbolja kad je najvažnije".

"Svi su nas kritikovali posle prve utakmice ali smo pokazali da smo najbolji kad je najvažnije. Verovali smo stručnom štabu, znali smo da nas ovde čeka spektakl. Verujem da nam je i Bajaga doneo sreću", rekao je Ivanić za televiziju Arena sport.

Crvena zvezda pobedila je večeras u Beogradu norveški Bode Glimt 2:0 i ukupnim rezultatom 3:2 obezbedila četvrto učešće u najelitnijem fudbalskom takmičenju od 2017. godine.