Zvezda pobedila Radnički iz Kragujevca - BetaRS

Zvezda pobedila Radnički iz Kragujevca

Fudbal | Izvor: Beta | 01.09.2024 | access_time 21:40
Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su danas u gostima Radnički iz Kragujevca rezultatom 1:0, u sedmom kolu Superlige Srbije.

Utakmica se igrala na stadionu Metalca u Gornjem Milanovcu.

U osmom minutu utakmice je, nakon duela sa Vanjom Drkušićem, napadač Radničkog Evandro izašao sam ispred golmana Zvezde Marka Ilića, ali je sudija Milan Ilić dosudio faul nad defanzivcem Zvezde.

U 13. minutu je na delu tribine gde su bili smešteni navijači Radničkog izbila kratkotrajna tuča.

Prvu šansu za Zvezdu imao je Maks Elšnik u 17. minutu, kada je sa ivice kaznenog prostora uputio šut koji je završio preko gola.

Prvi šut u okvir gola Zvezda je imala u 26. minutu. Pokušao je Jung Vu Seol udarcem iz daljine, ali je Lijeskić dobro intervenisao i izbacio loptu u korner.

U 36. minutu je Zvezda imala šansu nakon kornera Elšnika, Naser Điga je uputio udarac glavom, ali pored leve stative.

Dalsio je imao izglednu priliku u 43. minutu, ali je golman Radničkog uspeo da lako uhvati loptu nakon njegovog šuta.

U 45. minutu je petarda sa tribine pala tačno ispred Vanje Drkušića.

U drugom minutu nadoknade prvog poluvremena Drkušić je uputio šut iz peterca Radničkog, ali je loše zahvatio loptu koja je završila u gol autu.

Vezista Radničkog Matija Gluščević, koji je u igru ušao u 64. minutu, je u 78. minutu isključen iz igre, nakon što je u istom minutu zaradio prvi žuti karton zbog faula, pa potom i drugi žuti karton zbog prigovora.

Prednost Zvezdi doneo je Mirko Ivanić u 85. minutu, preciznim šutem sa ivice kaznenog prostora u donji levi ugao gola.

Nakon gola Ivanića usledio je kratki prekid, stručni štabovi i rezervni igrači oba tima su izašli na teren, dok je trener Radničkog Feđa Dudić razgovarao sa sudijom Ilićem.

Napadač Zvezde Šerif Endiaj je u devetom minutu nadoknade promašio celu loptu u petercu Radničkog nakon dodavanja Mimovića sa krila.

Utakmica se završila nakon devet minuta nadoknade.

Crvena zvezda je prva na tabeli Superlige sa 16 bodova, dok je Radnički iz Kragujevca na 10. mestu sa sedam osvojenih bodova.

Crvena zvezda u narednom kolu dočekuje Napredak, dok Radnički 1923 gostuje ekipi Mladosti iz Lučana.