Sabalenka i Pegula u finalu Ju Es opena - BetaRS

Sabalenka i Pegula u finalu Ju Es opena

Tenis | Izvor: Beta | 06.09.2024 | access_time 09:20
Beloruska teniserka Arina Sabalenka plasirala se danas u finale Otvorenog prvenstva SAD u Njujorku, pošto je u polufinalu pobedila 12. teniserku sveta Amerikanku Emu Navaro posle dva seta, 6:3, 7:6.

Druga teniserka sveta pobedila je posle sat i 30 minuta i drugu godinu uzastopno se plasirala u finale Ju Es opena.

Ona je u prvom setu povela 2:0, ali je Navaro vratila brejk i posle gema na svoj servis izjednačila na 2:2. Sabalenka je u šestom gemu ponovo oduzela servis Amerikanki, prednost brejka je sačuvala do kraja i povela u meču.

Teniserke su u drugom setu napravile po brejk i odigran je taj-brejk, koji je Sabalenka posle prve meč lopte dobila 7:2.

Ona će u finalu igrati protiv šeste teniserke sveta Amerikanke Džesike Pegule.

Pegula je u polufinalu pobedila 52. teniserku sveta Čehinju Karolinu Muhovu 1:6, 6:4, 6:2.

Muhova je dobro počela meč, napravila je dva brejka u prvom setu i povela bez većih problema.

Takođe, dobro je igrala i na početku drugog seta, povela je 2:0, ali je Pegula uspela da preokrene i taj deo igre dobije 6:4.

Amerikanka je u drugom gemu trećeg seta oduzela servis Muhovoj, prednost brejka je sačuvala do kraja i prvi put u karijeri plasirala se u finale nekog grend slem turnira.

U međusobnim duelima Sabalenka vodi 5:2.

Pegula ima 15 pobeda u poslednjih 16 mečeva, a jedini poraz doživela je od Sabalenke, u finalu Sinsinatija.

Beloruskinja će igrati za treću grend slem titulu u karijeri, nakon što je prošle i ove godine trijumfovala na Australijan openu.

Finale je na programu u subotu od 22 časa.