Web Analytics
Španija ubedljiva protiv Švajcarske, pobeda Portugala u Ligi nacija i novi gol Ronalda - BetaRS

Fudbal | Izvor: Beta | 08.09.2024 | access_time 23:10
Fudbalska reprezentacija Španije pobedila je večeras u Ženevi Švajcarsku 4:1, u utakmici drugog kola Lige nacija A u Grupi 4.

Španija je povela u četvrtom minutu golom Hoselua, a tri minuta kasnije zbog ofsajda je poništen gol Švajcarske koji je postigao Bećir Omeragić.

Prednost je udvostručio Fabijan Ruis u 13. minutu, a gol za domaće postigao je Zeki Amdouni u 41. Treći gol za aktuelnog šampiona Lige nacija postigao je Ruis u 77. minutu, a konačan rezultat postavio je Feran Tores u 80. minutu.

Španska ekipa je od 20. minuta igrala sa desetoricom, pošto je crveni karton dobio Robin Le Norman.

Aktuelni evropski prvak je drugi na tabeli sa četiri boda, dva manje od prvoplasirane Danske, koja je ranije danas pobedila Srbiju 2:0. Srbija ima bod, a Švajcarska je poslednja na tabeli bez bodova.

U Ligi nacija A u Grupi 1 Hrvatska je u Osijeku pobedila Poljsku 1:0.

Jedini gol postigao je Luka Modrić u 52. minutu.

U istoj grupi Portugal je u Lisabonu pobedio Škotsku 2:1.

Škotska je povela golom Skota Mektomineja u sedmom minutu, a izjednačio je Bruno Fernandeš u 54.

Pobedu domaćima obezbedio je Kristijano Ronaldo pogotkom u 88. minutu. To je bio njegov 901. gol u karijeri.

Portugal je prvi na tabeli sa svih šest bodova, Hrvatska i Poljska imaju po tri, dok je Škotska bez bodova.

U Ligi nacija, C Belorusija je na gostujućem terenu pobedila Luksemburg 1:0, a istim rezultatom Bugarska je u Plovdivu pobedila Severnu Irsku.

Slovačka je u Košicama pobedila Azerbejdžan 2:0, a Švedska je u Solni pobedila Estoniju 3:0.

U Ligi nacija D odigrana je jedna utakmica, Gibraltar je kao domaćin odigrao nerešeno 2:2 protiv Lihtenštajna.