Fudbaleri Crvene zvezde pobedili Napredak - BetaRS

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili Napredak

Fudbal | Izvor: Beta | 14.09.2024 | access_time 22:10
Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su večeras na svom terenu Napredak sa 2:0, u meču osmog kola Super lige Srbije.

Strelci za Zvezdu bili su Bruno Duarte iz penala u 29. i Mirko Ivanić u 47. minutu.

Zvezda je prva na tabeli sa 19 bodova, a Napredak je 11. sa osam poena.

U narednom kolu, Zvezda će u "večitom derbiju" gostovati Partizanu, dok će Napredak dočekati lučansku Mladost.

U 28. minutu defanzivac Napretka Marinković je u svom šesnaestercu igrao rukom, a sudija Pavle Ilić je pokazao na "belu tačku". Odgovornost je preuzeo Duarte i sigurnim udarcem doneo prednost Zvezdi.

Stoiljković je u 32. minutu zatresao mrežu Zvezde, ali su sudije taj gol poništile zbog ofsajda.

Zvezda je duplirala prednost u 48. minutu. Ivanić je postigao gol iz blizine sa druge stative, posle gužve u šesnaestercu Napretka, a nakon kornera koji je izveo Elšnik.

Od 83. minuta Napredak je igrao sa igračem manje, nakon što je Uroš Ignjatović dobio direktan crveni karton, nakon oštrog štarta nad Seolom.

U istom terminu, Mladost je na svom terenu pobedila Radnički 1923 sa 2:1.

Mladost je druga sa 16 poena, a Radnički 1923 12. sa sedam bodova.

Radnički 1923 će u sledećem kolu gostovati IMT-u.