Real pobedom počeo odbranu titule u Ligi šampiona, devet golova Bajerna protiv Dinama - BetaRS

Fudbal | Izvor: Beta | 17.09.2024 | access_time 23:20
Fudbaleri Real Madrida pobedom su večeras počeli odbranu titule u Ligi šampiona, pošto su na svom terenu pobedili Štutgart 3:1.

Real je poveo golom koji je Kilijan Mbape postigao u 46. minutu na dodavanje Rodriga, a Štutgart je izjednačio u 68. minutu golom Deniza Undava.

Pobedu Realu doneli su Antonio Ridiger u 83. minutu, na dodavanje Luke Modrića i Endrik u petom minutu nadoknade posle asistencije Danija Karvahala.

Fudbaleri Bajerna iz Minhena pobedili su na svom terenu Dinamo iz Zagreba 9:2.

Četiri gola za Bajern postigao je Hari Kejn, od čega tri iz jedanaesteraca u 19, 73. i 78. minutu, a iz igre bio je strelac u 57. minutu. Kejn je tako sa 33 gola postao najbolji strelac među engleskim fudbalerima u Ligi šampiona, a iza njega ostao je Vejn Runi sa 30.

Dvostruki strelac bio Majkl Olise, golovima u 38. i 61. minutu, a golove su postigli još Rafael Gerero u 33, Leroj Sane u 85. i Leon Gorecka u drugom minutu nadoknade vremena.

Golove za Dinamo postigli su Bruno Petkoviću 49. i Takuja Ogivara u 50. minutu. Zagrebački tim pretrpeo je najteži poraz u svojim nastupima u Ligi šampiona i postao prvi koji je u utakmici tog takmičenja primio devet golova.

Tokom utakmice Bajernu su poništena tri gola, od kojih jedan Kejnov.

Fudbaler Bajerna Tomas Miler odigrao je 152. utakmicu u Ligi šampiona, nijedan igrač nije odigrao više mečeva u tom takmičenju za jedan klub.

Ovaj rezultat predstavlja drugi najveći broj golova na utakmici Lige šampiona, posle meča Borusije Dortmund i Legije iz Varšave 8:4, iz novembra 2016. godine.

Fudbaleri Liverpula pobedili su na gostujućem terenu Milan 3:1.

Milan je poveo golom Kristijana Pulišića u šestom minutu, a izjednačio je Ibrahima Konate u 23.

Gostujući tim poveo je golom Virdžila van Dajka u 41. minutu, a pobedu je obezbedio Dominik Soboslaj u 67. minutu.

Fudbaleri Sportinga pobedili su na svom terenu u Lisabonu Lil 2:0.

Sporting je poveo u 38. minutu golom Viktora Jokeresa, a pobedu je obezbedio Zeno Debast u 65. minutu.

Lil je od 40. minuta igrao sa desetoricom, pošto je drugi žuti karton dobio Ejndžel Gomes.

Ranije danas Juventus je na svom terenu pobedio PSV 3:1, a Aston Vila je u Bernu pobedila Jang Bojs 3:1.

Večerašnjim utakmicama počelo je takmičenje u Ligi šampiona u novom formatu, sa 36 klubova, umesto kao do sada 32 kluba.

Ove sezone u najelitnijem evropskom takmičenju odigraće se 189 utakmica, umesto kao do sada 125.

Umesto grupne faze, sa osam grupa po četiri ekipe, klubovi će od sada igrati prema jednoj tabeli. Prvih osam ekipa plasiraće se direktno u osminu finala, a ekipe koje zauzmu od devetog do 24. mesta igraće u baražu za plasman u tu fazu. Ostali će završiti takmičenje u evropi za ovu sezonu.