Remi Mančester sitija i Intera, PSŽ pobedio Đironu - BetaRS

Remi Mančester sitija i Intera, PSŽ pobedio Đironu

Fudbal | Izvor: Beta | 18.09.2024 | access_time 23:10
Fudbaleri Mančester sitija i milanskog Intera odigrali su večeras u Mančesteru nerešeno 0:0, u utakmici prvog kola Lige šampiona, koja se od ove sezone igra u novom formatu.

Siti je imao veći posed lopte i više udaraca ka golu, ali svoju bolju igru nije uspeo da kruniše pogotkom.

U drugom kolu, Siti će igrati 2. oktobra na gostujućem terenu u Bratislavi igrati protiv Slovana, dok će Inter dan ranije na svom terenu u Milanu dočekati Crvenu zvezdu.

U istom terminu, Pari Sen Žermen je na svom terenu u Parizu pobedio Đironu sa 1:0.

Strelac pobedonosnog gola bio je Nuno Mendes u 90. minutu.

PSŽ će u narednom kolu na gostujućem terenu u Londonu igrati protiv Arsenala, dok će Đirona na svom terenu igrati protiv Fejnorda.

Borusija Dortmund je na gostujućem terenu u Brižu pobedila Klub Briž 3:0.

Prva dva gola za Borusiju postigao je Džejmi Bajno-Gitens u 76. i 86. minutu, a konačan rezultat je postavio Serhu Girasi golom iz penala u petom minutu sudijske nadoknade vremena.

Borusija će u drugom kolu 1. oktobra igrati protiv Seltika, dok će Klub Briž dan kasnije u Gracu gostovati Šturmu.

Seltik je na svom terenu u Glazgovu pobedio Slovan iz Bratislave 5:1.

Strelci za Seltik bili su Liam Skejls u 17, Kjogo Furuhaši u 47, Arne Engels iz penala u 56, Daizen Maeda u 70. i Adam Ajda u 87. minutu.

Gol za Slovan postigao je Kevin Vimer u 61. minutu.

Ove sezone u najelitnijem evropskom takmičenju odigraće se 189 utakmica, umesto kao do sada 125.

Umesto grupne faze, sa osam grupa po četiri ekipe, klubovi će od sada igrati prema jednoj tabeli. Prvih osam ekipa plasiraće se direktno u osminu finala, a ekipe koje zauzmu od devetog do 24. mesta igraće u baražu za plasman u tu fazu. Ostali će završiti takmičenje.