"Nakon otvaranja na drugoj lokaciji tokom Nedelje Ponosa 2017. godine, pa do današnje adrese na kojoj se nalazi šest godina, Prajd info centar je igrao ključnu ulogu u pružanju informacija, resursa i prostora za okupljanje, omogućavajući članovima i članicama zajednice da razmenjuju iskustva i učestvuju u diskusijama, panelima, radionicama i obukama, sve na najraznovrsnije LGBTI+ teme", naveo je taj centar na Instagramu.
Dodali su da je centar nastojao i da podigne svest o potrebama LGBTI+ osoba, i da je kroz besplatne programe podrške pružao i usluge psihološkog, pravnog i trans-specifičnog savetovanja, uz mogućnost anonimnog testiranja na HIV i sifilis.
"Samim tim, Prajd info centar bio je više od fizičkog prostora - predstavljao je simbol otpora i nade. Uprkos gotovo svakodnevnim pretnjama i dobacivanjima, zastava duginih boja se šest dana u nedelji vijorila jednom od najprominentnijih ulica u Beogradu još od 2018. godine, što je i rezultiralo sa preko 20 napada na lokal - od kojih je MUP Srbije adekvatno sankcionisalo nula", dodaje se u objavi.
Zatvaranje Prajd info centra, kako su dodali, ne znači i prestanak aktivnosti Beograd Prajda koje se dešavaju tokom godine.
"Nastavićemo da kreiramo sadržaj i program koji adresira različite kvir teme - samo u malo drugačijem obliku i na malo drugačiji način nego što je to praktikovano do sada", naveo je taj centar.