Pobede Juventusa i Benfike, Vlahović dvostruki strelac - BetaRS

Pobede Juventusa i Benfike, Vlahović dvostruki strelac

Fudbal | Izvor: Beta | 02.10.2024 | access_time 23:20
Fudbaleri Juventusa pobedili su večeras na gostujućem terenu Lajpcig 3:2, u utakmici drugog kola Lige šampiona.

Lajpcig je poveo golom Benjamina Šeška u 30. minutu, a izjednačio je srpski fudbaler Dušan Vlahović u 50. minutu.

Novu prednost nemačkoj ekipi doneo je Šeško golom iz jedanaesterca u 65. minutu, a tri minuta kasnije drugi gol na utakmici postigao je Vlahović.

Pobedu torinskom klubu doneo je Fransisko Konseisao pogotkom u 82. minutu.

Juventus je od 59. minuta igrao sa desetoricom, pošto je crveni karton dobio Mikele Di Gregorio.

Ekipa Tijaga Mote ima šest bodova u Ligi šampiona, a Lajpcig četiri.

U trećem kolu Juventus će dočekati Štutgart, a Lajpcig će na svom terenu igrati protiv Liverpula.

Fudbaleri Benfike pobedili su na svom terenu u Lisabonu Atletiko Madrid 4:0.

Benfika je povela golom koji je Kerem Akturkoglu postigao u 13. minutu, a prednost je udvostručio Anhel Di Marija u 52. minutu iz jedanaesterca.

Treći gol postigao je Aleksander Ba u 75. minutu, a konačan rezultat postavio je Orkun Kokču u 84. minutu iz jedanaesterca.

Klub iz Lisabona ima dve pobede i šest bodova, a Atletiko tri boda.

U sledećem kolu Benfika će igrati na domaćem terenu protiv Fejenorda, a Atletiko će dočekati Lil.

Fudbaleri Dinama odigrali su na svom terenu u Zagrebu nerešeno 2:2 protiv Monaka.

Dinamo je na Maksimiru poveo u trećem minutu nadoknade prvog poluvremena golom Petra Sučića, a prednost je udvostručio Martin Baturina u 66.

Monako je do kraja utakmice izjednačio, prvo je strelac bio Mohamed Salisu u 74. minutu, a zatim i Denis Zakarija u 90. minutu iz jedanaesterca.

Hrvatski klub utakmicu je završio sa desetoricom, pošto je u drugom minutu nadoknade vremena drugi žuti karton dobio Lukas Kačavenda.

Monako sada ima četiri boda, a Dinamo bod.

U sledećem kolu Monako će dočekati Crvenu zvezdu, a Dinamo će u Austriji igrati protiv Salcburga.