Ubedljiva pobeda Čelsija protiv Genta, remi Borca iz Banjaluke i Panatinaikosa - BetaRS

Ubedljiva pobeda Čelsija protiv Genta, remi Borca iz Banjaluke i Panatinaikosa

Fudbal | Izvor: Beta | 03.10.2024 | access_time 23:35
Fudbaleri Čelsija pobedili su danas na svom terenu u Londonu Gent 4:2, u prvom kolu Lige konferencija.

Prvi gol za Čelsi postigao je Renato Veiga u 12. minutu, a prednost je povećao Pedro Neto golom u 46. minutu.

Gol za Gent postigao je Cujoši Vatanabe u 50. minutu.

Prednost Čelsija povećao je Kristofer Nkunku golom u 63. minutu, a četvrti gol postigao je Kirnan Duzberi-Hol golom u 70. minutu.

Konačan rezultat postavio je vezista Genta Omri Gandelman golom u 90. minutu.

Nekadašnji reprezentativac Srbije Stefan Mitrović odigrao je celu utakmicu za Gent, čiji je kapiten.

Čelsi će u narednom kolu 24. oktobra igrati u Atini protiv Panatinaikosa, dok će Gent dočekati Molde.

Borac iz Banjaluke odigrao je na svom terenu nerešeno protiv Panatinaikosa 1:1.

Prednost Panatinaikosu doneo je Anastasios Bakasetas golom u 11. minutu, a izjednačenje Borcu srpski napadač Đorđe Despotović pogotkom u 50. minutu.

Reprezentativci Srbije u ekipi Panatinaikosa Filip Mladenović i Filip Đuričić odigrali su celu utakmicu, dok je Nemanja Maksimović izašao iz igre u 78. minutu.

Srpski fudbaler u ekipi Borca Đorđe Despotović izašao je iz igre u 88. minutu, dok je Nikola Srećković bio zamenjen u 77. minutu.

Borac iz Banjaluke će u narednom kolu igrati u Nikoziji protiv APOEL-a, dok će Panatinaikos dočekati Čelsi.

Fudbaleri Jagjelonije pobedili su na gostujućem terenu Kopenhagen 2:1.

Prednost Kopenhagenu doneo je Pantelis Hacidijakos golom u 12. minutu, a izjednačenje Jagjeloniji Afimiko Pululu golom u 51. minutu.

Pobedonosni gol za Jagjeloniju postigao je Darko Čurlinov u osmom minutu nadoknade vremena drugog poluvremena.

Gol koji je postigao napadač Kopenhagena Mohamed Elionusi u 50. minutu poništen je zbog ofsajda.

Jagjelonija će u narednom kolu dočekati u Bjalistoku moldavski Petroklub, dok će Kopenhagen igrati u Sevilji protiv Betisa.

U ostalim utakmicama Fjorentina je na svom terenu u Firenci pobedila velški TNS 2:0, a Lugano je kao domaćin u Tunu pobedio Helsinki 3:0.

LASK je na svom terenu u Lincu odigrao nerešeno protiv Jurgordena 2:2, Pafos sa Kipra je u Kišinjevu pobedio Petroklub 4:1, a Šamrok je kao domaćin u Dablinu odigrao nerešeno protiv APOEL-a 2:2.