Crvena zvezda ubedljiva protiv Radničkog, het-trik Luke Ilića - BetaRS

Crvena zvezda ubedljiva protiv Radničkog, het-trik Luke Ilića

Fudbal | Izvor: Beta | 18.10.2024 | access_time 18:10
Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su danas na svom terenu u Beogradu Radnički iz niša 5:1, u meču 12. kola Super lige Srbije.

Posle prvih 45 minuta Zvezda je vodila 3:0 golovima Luke Ilića u četvrtom, 33. i 43. minutu.

Crveno-beli su u nastavku do ubedljive pobede stigli pogocima Aleksandra Kataija u 58. i 60. minutu.

Konačan rezultat postavio je Pavle Ivelja golom u 89. minutu.

Zvezda je prva na tabeli sa 31 bodom, a Radnički je šesti sa 17 poena.

U narednom kolu, Zvezda će u Subotici gostovati Spartaku, dok će Radnički dočekati lučansku Mladost.

Luka Ilić je doneo prednost Zvezdi u četvrtom minutu. Fudbaleri Radničkog su izgubili loptu na svojoj polovini, a Ilić je prošao kroz sredinu i poslao loptu pored golmana Manojlovića u mrežu.

Svojim drugim golom na meču Ilić je u 33. minutu duplirao prednost Zvezde. Rodić je centrirao sa leve strane a Ilić je sa oko deset metara glavom zatresao mrežu.

Ilić je u 43. minutu stigao i do trećeg gola. Nakon udarca Maksimovića intervenisao je Manojlović, a lopta se odbila na nogu Ilića koji je rutinski prosledio u gol.

U 56. minutu u igru je ušao Katai, a samo dva minuta kasnije se upisao u listu strelaca nakon asistencije Nemanje Radonjića.

Svoj drugi gol Katai je postigao dva minuta kasnije. Centrirao je Olajinka, a Katai je glavom poslao loptu u mrežu Radničkog.

Pavle Ivelja je u 89. minutu postigao jedini gol za Radnički, nakon asistencije Ilije Jurukova.