Student: Zašto da plaćamo veću taksu RTS-u kada nesavesno troše naš novac i lažu o protestima
Društvo
| 15.01.2025
|
access_time
14:20
Foto: Beta/Dragan Gojić
"Povećanje takse nema smisla, jer je Državna revizorska institucija konstatovala da RTS nesavesno troši sredstva građana, oko 30 miliona evra", rekao je Đorđević.
Postavio je pitanje kako građani onda mogu da očekuju da će RTS savesno trošiti novac, a država stalno "upumpava" novac u RTS, zbog njihovog nesavesnog trošenja.
On je oštro kritikovao i način izveštavanja RTS-a o studentskim blokadama.
Podsetio je da je RTS kao činjenicu objavio laž da studenti Novosadskog univerziteta primaju novac od raznih opozicionih partija i da se oko toga tuku u univerzitetskom kampusu.
Studentkinja Filozofskog fakulteta Natalija Petrović je upitala kako i ko će da garantuje da će novi zakon o javnim medijskim servisima da se poštuje, za razliku od ranijih, koji se nisu poštovali.
"Vidimo da se na RTS-u prekida program kada se pomenu studentske blokade, kada se protestima daje malo mesta u Dnevniku i samim tim se šalje poruka da ti protesti nisu važno dešavanje u našoj zemlji, što nije tačno", kazala je ona.
Prema njenim rečima, takav način izveštavanja je apsolutno nedopustiv.
"Javni medijski servis mora da radi u korist građana. Mi to apsolutno ne vidimo i vidimo da se na RTS-u plasiraju neke vesti koje su u korist nekih političkih elita u ovoj zemlji. Dakle, javni medijski servis ne radi svoj posao", kazala je Natalija Petrović.
Današnju javnu raspravu organizovalo je Ministarstvo telekomunikacija i informisanja u Matici srpskoj, a govorili su državni sekretar u ministarstvu Miloš Garić, pomoćnik pokrajinskog sekretara za informisanje Dragan Traparić, Sanja Jašarević Kužić sa Radio-televizije Vojvodine i profesor novinarstva Rade Veljanovski.
Teme
Društvo
Novo
Dnevni evropski servis
Šta drugi čitaju
Scena
Dogodilo se
Na današnji dan 15. januar
pre 6 sati