Web Analytics
List Tan: Srpska dijaspora u Švajcarskoj odbija da ćuti pred Vučićevom vladom - BetaRS

List Tan: Srpska dijaspora u Švajcarskoj odbija da ćuti pred Vučićevom vladom

Politika | Izvor: Beta | 15.03.2025 | access_time 09:05
List Tan: Srpska dijaspora u Švajcarskoj odbija da ćuti pred Vučićevom vladom
Dok se skupovi nastavljaju u Beogradu i ostatku Srbije, srpska zajednica u Švajcarskoj se organizuje i planira da ovog vikenda izađe na ulice u Ženevi, Cirihu, Bazelu i Bernu, preneo je danas švajcarski list Tan (Le Temps).

"Nemoguće je ostati skrštenih ruku. To je preovlađujuće osećanje srpske dijaspore u Švajcarskoj naspram situacije koja se dešava u njihovoj zemlji porekla", preneo je list.

Protesti su usledili posle pada nadstrešnice novosadske železničke stanice 1. novembra, u kojem je poginulo 15 ljudi.

Ti protesti i dalje potresaju Srbiju, a odjek tih skupova došao je i u Švajcarsku.

Srpska zajednica već nekoliko nedelja organizuje skupove da podrži studente koji su predvodnici pokreta u Srbiji.

Beograd će danas biti domaćin jedne od najvećih demonstracija od početka protestnog pokreta.

Danas će biti protesti i u nekoliko švajcarskih gradova, u Lucernu, Cirihu i Bernu, a sutra u Ženevi, Bazelu i drugim gradovima, dodao je Tan.

Teme

Novo

Društvo

Šta drugi čitaju

Ekonomija

Zelena Srbija

IT