Ding Suesijang prisustvovao ceremoniji otvaranja godišnjeg sastanka Azijskog foruma u Boaou
Svet
| Izvor: Beta
| 28.03.2025
|
access_time
08:55
Ding, takođe član Stalnog odbora Političkog biroa Centralnog komiteta Komunističke partije Kine, pozvao je na izgradnju uzajamnog poverenja, na širenje obostrano korisne saradnje, promociju ekonomske globalizacije i zaštitu sistema slobodne trgovine, prenosi Kineska medijska grupa (CMG).
"Naš svet prolazi kroz mnogo veću nestabilnost i neizvesnost", rekao je Ding na ceremoniji otvaranja, na kojoj je učestvovalo više od 1.500 političara, biznismena, predstavnika analitičkih centara i medija iz više od 60 zemalja i regiona.
Ding je naveo da je tokom protekle decenije postignut značajan napredak u izgradnji azijske zajednice sa zajedničkom budućnošću, dodajući da je regionalna ekonomska integracija ojačana, a da udeo Azije u globalnoj ekonomiji neprestano raste.
Ding je rekao da je Azijski forum u Boaou važna međunarodna platforma za otvorenost i toleranciju, razmenu i uzajamno učenje.
"Otvaranje je obeležje kineske modernizacije", rekao je Ding, dodajući da će Kina stalno povećavati institucionalnu otvorenost, dodatno poboljšati pristup tržištima stranim investitorima i proširiti suđenja u otvorenim sektorima kao što su telekomunikacije, zdravstvene usluge i obrazovanje.
Teme
Povezane vesti
Svet
Dnevni evropski servis
Ekonomija
Šta drugi čitaju
Kosarka
Pobede LA Klipersa i Bostona u NBA ligi
pre 54 minuta