Web Analytics
Kina povećava limit ulaganja osiguravajućih fondova u akcijski kapital - BetaRS

Kina povećava limit ulaganja osiguravajućih fondova u akcijski kapital

Ekonomija | 09.04.2025 | access_time 11:35
Kina povećava limit ulaganja osiguravajućih fondova u akcijski kapital
inhua/Li Xin


Kineski finansijski regulator najavio je 8. aprila mere za povećanje limita ulaganja osiguravajućih fondova u akcijski kapital. 

To prilagođavanje, navedeno u saopštenju koje je izdala Nacionalna uprava za finansijsko regulisanje, ima za cilj da proširi kanale ulaganja za osiguravajuće fondove i obezbedi više kapitala za realnu ekonomiju, piše Sinhua.

Prema saopštenju, gornja granica za alokaciju imovine u akcije povećana je za pet procentnih poena za određene osiguravače. Takođe se podstiče veće ulaganje u strateške industrije u razvoju i podsticanje novih kvalitativnih proizvodnih snaga.

Uprava je saopštila da će nastaviti da usavršava propise o korišćenju osiguravajućih fondova kako bi ojačala njihovu ulogu kao izvora dugoročnog i strpljivog kapitala za ekonomski i društveni razvoj zemlje.

Nakon objave ove politike, nekoliko velikih osiguravajućih kompanija, uključujući Kinesko životno osiguranje (China Life Insurance), Pacifik osiguranje Kina (China Pacific Insurance) i Novo kinesko životno osiguranje (New China Life Insurance), izrazile su snažnu podršku, navodeći poverenje u kinesku ekonomiju i tržište kapitala.

Obavezale su se da će povećati dugoročna ulaganja u akcijski kapital, s fokusom na strateške industrije u razvoju, doprinoseći stabilnosti tržišta i rastu novih kvalitativnih proizvodnih snaga kroz strpljivi kapital.

Suočena sa globalnim finansijskim previranjima, Kina je donela niz brzih i intenzivnih mera sa ciljem stabilizacije tržišta kapitala i vraćanja poverenja investitora. Neke državne kompanije za upravljanje kapitalom brzo su reagovale povećanjem svojih ulaganja u domaće akcije.

Teme

Novo

Društvo

Šta drugi čitaju

Dnevni evropski servis

IT