Web Analytics
Pet španskih klubova sledeće sezone u Ligi šampiona - BetaRS

Pet španskih klubova sledeće sezone u Ligi šampiona

Fudbal | Izvor: Beta | 18.04.2025 | access_time 11:40
Pet španskih klubova sledeće sezone u Ligi šampiona
Španska fudbalska liga imaće naredne sezone pet predstavnika u Ligi šampiona, na osnovu rezultata klubova u sva tri evropska takmičenja ove sezone.

Dodatno mesto u Ligi šampiona dobijaju dve lige na osnovu učinka klubova, a nakon što je 8. aprila objavljeno da će to biti Premijer liga, posle sinoćnjih rezultata i plasmana Betisa u polufinale Lige konferencija i Atletik Bilbaa u polufinale Lige Evropa, potvrđeno je da će i Primera imati pet predstavnika.

Njima je pomoglo i to što je Lacio eliminisan u četvrtfinalu Lige Evropa, u dvomeču protiv Bode Glimta.

Do sada su prve četiri ekipe išle direktno, a u Engleskoj i Španiji će od sledeće sezone u najelitnije evropsko takmičenje ići i petoplasirane ekipe.

Prošle sezone Italija i Nemačka su dobile po dodatno mesto, Bolonja i Borusija iz Dortmunda su kao petoplasirane igrale u Ligi šampiona, koja se od ove sezone igra u novom formatu, sa 36 klubova po jedinstvenoj tabeli.

Teme