Web Analytics
Tramp napustio Rim posle sahrane pape Franje i kratkog susreta sa Zelenskim - BetaRS

Tramp napustio Rim posle sahrane pape Franje i kratkog susreta sa Zelenskim

Svet | 26.04.2025 | access_time 14:50
Tramp napustio Rim posle sahrane pape Franje i kratkog susreta sa Zelenskim
AP Photo/Gregorio Borgia

Predsednik SAD Donald Tramp napustio je Rim danas posle kratkog susreta sa svojim ukrajinskim kolegom Volodimirom Zelenskim na margini sahrane pape Franje, konstatovali su novinari Frans presa.

Susret Tramp-Zelenski u Bazilici svetog Petra bio je prvi susret od njihovog katastrofalnog razgovora u Beloj kući kada je američki predsednik nastojao da pritisne Ukrajinu da zaključi mirovni sporazum sa Rusijom.

Iz ukrajinskog predsedništva saopšteno je da će Tramp i Zelenski imati danas i drugi susret, međutim kasnije je saopšteno da neće biti drugog susreta.

Ukrajinsko predsedništvo objavilo je ranije snimak Zelenskog i Trampa kako sede na stolicama u razgovoru u Bazilici svetog Petra uoči sahrane pape Franje, i takođe kako razgovaraju stojeći u četvoro sa francuskim predsednikom Emanuelom Makronom i britanskim premijerom Kirom Starmerom.

Ranije su Bela kuća i ukrajinsko predsedništvo odvojeno saopštili da su dvojica predsednika imala kratak susret pred početak sahrane pape Franje, bez davanja detalja o susretu, sem da je razgovor bio produktivan.

Ukrajinski predsednik Zelenski je napisao danas da se nada "rezultatima" posle "simboličnog" sastanaka sa svojim američkim kolegom Donaldom Trampom.

"Dobar sastanak. Mnogo smo razgovarali u četiri oka. Nadam se da ćemo dobiti rezultate oko svih pokrenutih pitanja", napisao je Zelenski na društveni mrežama.

On je ponovio da hoće "potpuni i bezuslovni prekid vatre".

"Vrlo simboličan sastanak koji bi mogao da postane istorijski ako dođemo do zajedničkih rezultata", napisao je Zelenski.

Teme

Ekonomija

Šta drugi čitaju

Tenis

Hronika