Web Analytics
U aprilu rekordne vrućine u Ujedinjenim Arapskim Emiratima - BetaRS

U aprilu rekordne vrućine u Ujedinjenim Arapskim Emiratima

Zelena Srbija | Izvor: Beta-AFP | 02.05.2025 | access_time 18:55
U aprilu rekordne vrućine u Ujedinjenim Arapskim Emiratima
Ujedinjeni Arapski Emirati (UAE) su u aprilu doživeli rekordne vrućine, sa prosečnom maksimalnom temperaturom od 42,6 stepeni Celzijusa, što je najviše u poslednje dve decenije u ovoj naftom bogatoj zalivskoj naciji, saopšteno je danas.

Najviša prosečna maksimalna temperatura ikada zabeležena za april bila je prethodno 42,2 stepena Celzijusa 2017. godine, prema podacima koje je AFP-u dostavio Nacionalni centar za meteorologiju, a čiji zapisi datiraju od 2003. godine.

Zemlja već nekoliko dana doživljava neuobičajeno vruć talas, što je navelo vlasti da izdaju preporuke stanovništvu, uključujući i poziv da piju dosta tečnosti i izbegavaju aktivnosti na otvorenom tokom najtoplijih sati.

Termometar je 27. aprila pokazao 46,6 stepeni Celzijusa, što je druga najviša temperatura ikada zabeležena u aprilu u UAE, posle rekordnih 46,9 stepeni u aprilu 2012. godine.

Nasuprot tome, istog meseca prošle godine zabeležene su rekordne padavine, nezapamćene u poslednjih 75 godina, koje su izazvale smrt četiri osobe i paralizovale grad Dubai na nekoliko dana.

Teme

Prijavite se na newsletter Zelene Srbije

Zelena Srbija