Web Analytics
Aktivistkinje grupe SviĆe saslušane u Novom Sadu zbog grafita na zgradi BIA - BetaRS

Aktivistkinje grupe SviĆe saslušane u Novom Sadu zbog grafita na zgradi BIA

Društvo | 06.05.2025 | access_time 15:40
Aktivistkinje grupe SviĆe saslušane u Novom Sadu zbog grafita na zgradi BIA
Foto: Beta/Dragan Gojić

Aktivistkinje neformalne grupe SviĆe Jelena Božić i Darija Stijepić saslušane su danas u policiji u Novom Sadu zbog ispisivanja grafita na zgradi Bezbednosno-informativne agencije (BIA) u tom gradu.

One su grafitima, ispisanim 28. aprila, pozvale na oslobađanje novosadskih aktivista Pokreta slobodnih građana (PSG) i studentske grupe STAV koji su više od 50 dana u pritvoru zbog navodnog pozivanja na nasilno rušenje ustavnog poretka.

"Oni su pozivali na odgovornost za pad nadstrešnice i da se odgovorni za takav zločin privedu pravdi. Zbog toga su završili u pritvoru", rekla je Stjepić.

Dodala je da su dale izjave u svojstvu građanki.

"To što smo uradile je politički sud, nikome nismo pretile i nismo uradile ništa nezakonito", kazala je Stjepić.

Jelena Božić je rekla da je BIA jedna od institucija koje smatraju odgovornim za to što su aktivisti u pritvoru, "dok oni koji su krivi za pad nadstrešnice i smrt 16 ljudi nisu.

Aktivistkinje je po izlasku iz policijske stanice Stari grad, dočekalo više desetina građana.

Teme

Novo

Dnevni evropski servis

Šta drugi čitaju

Scena

Dogodilo se

Zabava