Web Analytics
Novica Veličković se vratio u Partizan - BetaRS

Novica Veličković se vratio u Partizan

Kosarka | Izvor: Beta | 10.06.2025 | access_time 12:30
Novica Veličković se vratio u Partizan
Nekadašnji kapiten Košarkaškog kluba Partizan vratio se u klub i biće zadužen za individualni razvoj igrača u mlađim selekcijama crno-belih, preneo je danas klub.

Veličković je sa 471 mečom u crno-belom dresu rekorder kluba po broju odigranih utakmica.

Za Partizan je nastupao u dva navrata, od 2004. do 2009. godine i od 2016. do 2021. godine, kada je i završio svoju igračku karijeru.

On je sa crno-belima osvojio četiri titule u ABA ligi, šest titula šampiona Srbije i četiri Kupa Radivoja Koraća, a sa Partizanom je učestvovao i na fajnal-foru Evrolige 2010. godine.

"Na mlade igrače crno-belih, Novica će prenositi svoje bogato igračko znanje, iskustvo i neponovljivi karakter, ali i učiti ih o tome šta sa sobom nosi dres Partizana. Učiti o benefitima, ali i odgovornosti na terenu i van njega", napisao je klub na zvaničnom sajtu.

Teme