Makron: Francuska smatra da Izrael ima pravo da se štiti i osigura svoju bezbednost
                
                    Svet
                                                            | 13.06.2025
                    | 
                        access_time
                     15:20
                
            
            Foto: AP
            On je rekao da je "više puta osudio" iranski nuklearni program. 
"Da se ne bi ugrozila stabilnost celog regiona pozivam strane na najveću uzdržanost i deeskalaciju", dodao je Makron na mreži Iks.
On je rekao da je danas razgovarao s američkim predsednikom Donaldom Trampom kao i sa saudijskin prestolonaslednikom, kraljem Jordana, predsednikom Ujedinjenih Arapskih Emirata, emirom Katara, nemačkim kancelarom i britanskim premijerom. 
Makron je rekao da će biti preduzete sve mere da se zaštite francuski državljani i diplomatske i vojne ispostave u regionu, kao i da će biti preduzete sve mere da se osigura zaštita nacionalne teritorije i građana. 
"Mir i sigurnost svih u regionu treba da bude naš kompas", rekao je Makron i dodao da je francuska spremna da sarađuje sa svim partnerima radi postizanja deeskalacije na Bliskom istoku. 
    Teme
Ekonomija
Devizni kurs: Evro sutra 117,23 dinara
pre 14 sati
        Šta drugi čitaju
Kosarka
Dabl-dabl Jokića u pobedi Denvera nad Sakramentom
pre 27 minuta