Web Analytics
Amerikanka Mišel Kang nova predsednica fudbalskog kluba Lion - BetaRS

Amerikanka Mišel Kang nova predsednica fudbalskog kluba Lion

Fudbal | Izvor: Beta-AFP | 30.06.2025 | access_time 11:45
Amerikanka Mišel Kang nova predsednica fudbalskog kluba Lion
Fudbalski klub Lion imenovao je danas Mišel Kang za predsednicu kluba, nakon što je Džon Tekstor napustio tu funkciju ali i sve ostale vodeće pozicije u tom klubu.

"Mišel (Kang) je idealan izbor za vođenje Liona u narednu fazu i imam puno poverenje u nju i u klub, da će pod njenim vođstvom izaći jači", naveo je Tekstor u saopštenju.

Tekstor ostaje vlasnik Liona, koji je zbog finansijskih problema i dugovanja 24. juna izbačen u drugu ligu.

Kang je 66-godišnja američka poslovna žena i predsednica je i vlasnica ženskog fudbalskog kluba Lion. Postavljena je za izvršnu direktorku Igl Fudbal Grupe, koja nadgleda sve fudbalske aktivnosti, čiji je član Upravnog odbora od septembra 2023. godine.

Kako se navodi u saopštenju, ona će imati aktivnu ulogu u podršci izvršnom rukovodstvu kluba, posebno u vođenju procesa žalbe Nacionalnom direktoratu za kontrolu upravljanja, a u Lionu se nadaju da će ovom promenom rukovodstva uticati na stav francuskog finansijskog nadzornog organa za fudbal.

"Ulazimo u kritičan period za Lion. Radujem se bliskoj saradnji sa Mihaelom Gerlingerom, upravnim odborom, direktorima, kako bismo podržali klub tokom čitavog postupka ali i dalje", navela je King u saopštenju.

Lion je krajem prošle nedelje saopštio da je uspešno prošao finansijsku kontrolu Evropske fudbalske unije (Uefa) i da će igrati u Ligi Evropa naredne sezone pod uslovom da ostane u prvoj ligi.

Teme