DS: Tužilac Stefanović jedan od najodgovornijih za represiju, EU da primeni sankcije
Demokratska stranka (DS) zatražila je danas od Evropske unije da primeni Globalni režim sankcija za ljudska prava protiv "odgovornih za represiju" nad građanima, studentima i profesorima u Srbiji.
Iz DS-a su ocenili da su "najodgovorniji za sprovođenje nasilja nad demonstrantima" - direktor policije Dragan Vasiljević, komandant beogradske brigade Radoslav Repac, i tužilac Višeg javnog tužilaštva Nenad Stefanović.
"Spisak odgovornih će biti dopunjavan svakodnevno, u skladu s novim saznanjima i dokazima. Niko ko je učestvovao u represiji, naređivao je ili izvršavao – neće izbeći odgovornost", saopštili su iz DS-a.
Zatražili su "javnu osudu nasilja, obustavu represije" i podršku akterima koji se u "teškim okolnostima bore" za ustavni poredak i ljudska prava.
"U ovom trenutku, Evropa ne sme ćutati. Građani Srbije koji ustaju protiv nasilja i nepravde moraju znati da nisu sami", naveli su iz te stranke.