Advokat: Ukinut pritvor sedmorici privedenih u Užicu, braniće se sa slobode
Društvo
| 14.07.2025
|
access_time
14:15
Njihov advokat Mihilo Krstić rekao je za Insajder da se i dalje čeka odluka za dvoje privedenih, i da nije siguran da li će da odluka biti doneta danas.
Odluka se čeka za Marka Krejovića i Branka Jovanovića.
Advokat je dodao da je očekivao da sud donese takvu odluku, jer, kako je naveo, nije ni bilo nikakavog pravnog osnova da privedeni budu u pritvoru, i da im je pritvor određen nezakonito.
Zbog privođenja devetoro građana tokom blokade zlatiborske magistrale 6. i 9. jula, poslednjih sedam dana u Užicu se svakog dana organizuju protesti, a najveći protest održan je juče pod sloganom - "Srbijo, užice te zove".
Građani su i jutros protestovali ispred zgrade suda u iščekivanju odluke o žalbama na odluku suda da privedenima bude određen pritvor od 30 dana.
Teme
Društvo
Novo
Dnevni evropski servis
Šta drugi čitaju
Scena
Dogodilo se
Na današnji dan 14. jul
pre 16 sati