Web Analytics
Liban: 12 mrtvih u izraelskim napadima - BetaRS

Liban: 12 mrtvih u izraelskim napadima

Svet | 15.07.2025 | access_time 16:15
Liban: 12 mrtvih u izraelskim napadima
AP Photo/Hassan Ammar

U izraelskim napadima na istoku Libana poginulo je danas 12 ljudi, javila je libanska agencija ANI.

Izraelska vojska je saopštila da je ciljala položaje proiranskog pokreta Hezbolah u tom području.

"Neprijateljski borbeni avioni izvršili su napade na područje Vadi Fara u severnoj dolini Beka, od kojih je jedan ciljao kamp za raseljene Sirijce, gde je ubijeno 12 ljudi i povređeno osam", dodala je libanska agencija.

Na početku rata u Pojasu Gaze u oktobru 2023. godine posle napada palestinskog pokreta Hamas na Izrael, Hezbolah je u znak podrške palestinskom savezniku, otvorio front protiv Izraela ispaljivanjem raketa iz južnog Libana.

Ta neprijateljstva su prerasla u otvoreni rat u septembru 2024. sa intenzivnim izraelskim bombardovanjem Libana, uglavnom uporišta Hezbolaha, čije je vođstvo desetkovano. U tom ratu je poginulo više od 4.000 ljudi.

Primirje je stupilo na snagu 27. novembra, ali izraelska vojska nastavlja da bombarduje Liban, tvrdeći da cilja borce i infrastrukturu Hezbolaha.

Teme

Ekonomija

Šta drugi čitaju

Fudbal

Hronika