Svetska premijera filma Gorana Stankovića Oče naš na Međunarodnom festivalu u Torontu
Film i TV
| 24.07.2025
|
access_time
11:00
Foto: Prior PR/promo
Stankovićev film uvršten je u program "Discovery", kojim se afirmišu novi autori svetske kinematografije, a u kom su se ranije nalazili filmovi poznatih svetskih reditelja Kristofera Nolana (Christopher) i Berija Dženkinsa (Barry Jenkins).
Stanković je našoj javnosti poznat po serijama "Sablja" i "Jutro će promeniti sve", a film koji će se prikazati u Torontu je njegovo prvo dugometražno ostvarenje.
"Oče naš" donosi Stankovićevu viziju o odnosu moći, vere i lične odgovornosti, a radnja filma prati iskustvo lečenja zavisnika u manastirskoj komuni u zabačenom dellu Srbije.
U glavnoj ulozi je mladi glumac Vučić Perović, a ostatak ekipe čine Goran Marković, Lazar Tasić, Toni Mihajlovski, Jasna Žalica i drugi.
Stanković je izjavio da film za njega predstavlja priču o zloupotrebi moći, kao i da je kroz njega pokušao da predstavi granicu između pomoći i manipulacije.
Američki časopis "Varajeti" (Variety) objavio je uoči premijere da za Stankovićev film postoji veliko međunaodno interesovanje.
"Oče naš" je zajedničko ostvarenje produkcijskih kuća iz Srbije, Italije, Hvatske, Crne Gore, Severne Makedonije i Bosne i Hercegovine.
Svetska premijera filma održaće se u Torontu početkom septembra, dok se domaća premijera i bioskopska distribucija u Srbiji očekuju do kraja godine.
TIFF se ove godine održava od 4. do 14. septembra.
Teme
Film i TV
Novo
Dogodilo se
Na današnji dan 24. jul
pre 1 dan
Šta drugi čitaju
Pročitajte vise
pre 2 dana
Devizni kurs: Evro sutra 117,17 dinara
pre 2 dana
U Grčkoj toplotni talas i nestašica vode
Zabava
Na današnji dan 25. jul
pre 8 sati
U slikama
Džinovske skulpture trolova
pre 6 sati