Politikolog i poslanik Demokratske stranke (DS) Zoran Lutovac ocenio je danas da bi skraćivanje mandata predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću bilo korisno za državu i društvo, a da bi s druge strane zaustavilo pad rejtinga Srpske napredne stranke (SNS).
"On skraćivanjem mandata može da spreči dalje stropoštavanje sopstvenog rejtinga i rejtinga onih koji ga podržavaju (...) Iako je on sada u nezavidnoj situaciji, vremenom se to neće popraviti, nego će biti sve lošije", rekao je Lutovac za list Danas.
On je optužio Vučića da je generator napetosti, nasilja, kao i da sprečava izgradnju vladavine prava i demokratske zajednice.
Po njegovim rečima, Vučićev legitimitet je bio sporan i kada je bio na vrhuncu popularnosti pošto je do podrške dolazio putem "neslobodnih i nepoštenih izbora".
"I u javnom je interesu i u njegovom ličnom da što pre raspiše izbore", naveo je Lutovac.
Lutovac (DS): Skraćivanje Vučićevog mandata bilo bi korisno za društvo, a i za njega
Politika
| 16.09.2025
|
access_time
12:00
Foto: Beta/ Milan Ilic