Antonijević je za Radio-televiziju Srbije (RTS) kazao da mu je "žao što se sve politizovalo".
"Saradnja je neophodna i ona je u interesu građana, sa civilnim društvom, akademskom zajednicom, kao i državnim organima. Treba da budemo faktor koji smiruje uzburkanu javnost, ne zarad političke promocije, već zarad boljitka društva. Poverenik i sve službe bi trebalo da budu što više na terenu van velikih gradova", naveo je Antonijević.
On je ocenio da je odgovornost Poverenika velika i da nije jednostavno u "tako polarizovanom društvu izdržati te napade".
"Treba voditi računa o instituciji, da se ti napadi ne odraze na njen rad i nadam se da je to jedna prolazna faza u kojoj naše društvo ne zna da reaguje. Od države se očekuje da poveća broj ljudi u instituciji Poverenika koji bi mogli da odgovore izazovima građana. Nije jednostavan trenutak, mnogo je različitih interesa, ali treba vratiti poverenje u institucije", rekao je Antonijević.
On je dodao da će se institucija Poverenika fokusirati na rešavanju problema diskriminacije žena, a da se toj instituciji može obratiti bilo ko oseća određeni vid neravnopravnosti.